17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
01 stycznia 2017

 

 1.  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
 • W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi głównej Patronki Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez Niego nic się nie stało i nadal się nie dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, przez betlejemską noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane
 • Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona  z inicjatywy papieża bł. Pawła VI, jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.
 • Po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • Dzisiaj kończy się Oktawa Bożego Narodzenia

 

 1. Piątek 6 stycznia   - to  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W uroczystość tę Kościół dziękuje Bogu za dar wiary, która stała się i wciąż staje się udziałem tylu ludzi, ludów i narodów. Świadkami tego daru, jego nosicielami jednymi z pierwszych byli trzej Mędrcy ze wschodu, którzy przybyli do stajenki, do Betlejem. Znajduje w nich swój przejrzysty wyraz wiara jako wewnętrzne otwarcie człowieka, jako odpowiedź na światło, na Epifanię – Objawienie Boga. Dziękując Bogu za dar wiary równocześnie dziękujemy za światło i za dar otwarcia naszego ducha na światło Boże.  Msze św. w tym dniu odprawimy o godz.  8.00, 11.00, 14.00 i 20.00. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom (Christus mantionem benedicat).  Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 2. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zaprasza wszystkich mieszkańców i parafian Dekanatu Zamość do wzięcia udziału w Orszaku w piątek, 6 stycznia 2017 r. Rozpocznie się on Mszą św. w Katedrze Zamojskiej o godz. 10.30. Szczegóły na plakacie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. W pierwszy piątek spowiedź pierwszopiętrowa przed msza św. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.
 4. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700
 5. W najbliższą Niedzielę:
 • W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?
 • O godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji papieża Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Po mszy św. spotkanie.
 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.
 2. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 3. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli
Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 01.01.2017 rok

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU