21 września 2024
XXV Niedziela Zwykła  22. 09. 2024r. XXV Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego: Decyzją Biskupa Mariana Rojka w dzisiejszą niedzielę 22 września 2024 r. w
03 sierpnia 2024
  XVIII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego Dziś po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. W najbliższy wtorek 6 sierpnia obchodzić będziemy
17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
26 lutego 2017

 

  1. VIII Niedziela w ciągu roku Liturgicznego:
  • W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.
  • Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  1. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 11.00 i 18.00.  Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    W tym dniu Nowenna Nieustanna po mszy św. porannej i wieczorem o godz. 7.00 i 18.00. Również w tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek od godz. 17.30 i Gorzkich Żali w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 14.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. To gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.
  5. Zgodnie ze zwyczajem od 1 marca msza św. wieczorna w tygodniu odprawiana będzie o godz. 18.00

  6. W najbliższą I Niedziele Wielkiego Postu po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  7. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.  

  8. W tym tygodniu przeżywać będziemy: Pierwszy czwartek miesiąca dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od 7.00 – 11.30 i od 16.00 do 18.00. Pierwsza sobotę miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu.

  9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie na ogrzewanie kościoła.

  10. Zapraszamy bardzo serdecznie do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz Caritasu Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

  11. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  12. . Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

VIII NIEDZIELA ROKU 26.02.2017 ROK

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

Prowincja Warszawska Redemptorystów

Portal Kaznodziejski

Bazylika Mniejsza w Tuchowie

Portal Kaznodziejski

Prowincja Warszawska Redemptorystów

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU