17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
09 kwietnia 2017

 

 1. VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa:

 • Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 • W tym dniu odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Rozpocznie się procesją młodych z parafii św. Michała do katedry zamojskiej gdzie o 16.00 zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Mariana Rojka.. 

 • Po mszy św. o godz. 14.00, która odprawiona będzie w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja i Telewizji Trwam, zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Gorzkich Żali.

 • Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia.

 1. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.

 2. W Wielki Czwartek rozpoczynamy trzy dni święte tzw. Triduum Paschalne. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Sakramentu Eucharystii, jest też dniem wdzięczności za ustanowienie sakramentu Kapłaństwa. O godz. 10.00 w Katedrze Zamojskiej odbędzie się msza św. „Krzyżma” której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Marian Rojek.  O godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy św. w procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do kaplicy Adoracji tzw. „Ciemnicy” gdzie będziemy adorować Chrystusa do godz. 21.00. Mszy św. porannej w tym dniu nie będzie!!!

 3. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu nie odprawia się mszy św.  Przez cały dzień od godz. 7.00 adorujemy Chrystusa w kaplicy adoracji. O godz. 11.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, natomiast o godz. 15.00 na Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Adoracji Krzyża Świętego, która zakończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będziemy adorować Chrystusa do godz. 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły dla wiernych między 18. a rozpoczęciem 60 roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 4. W Wielką Sobotę cały Kościół trwa na adoracji Chrystusa w grobie i tęsknym oczekiwaniu Jego Zmartwychwstania. Naszą adorację rozpoczniemy o godz. 7.00. Od godz. 9.00 – 13.00 co godzinę będziemy święcić pokarmy na wielkanocny stół. W sobotni wieczór o godz. 20.00 rozpoczniemy uroczystą celebrację Liturgii Wigilii Paschalnej, którą zakończymy uroczystą Procesja Rezurekcyjną. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy aby na tę liturgie przynieść świece.

 5. Najbliższa Niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.  o godz. 8.00, 11.00, 14.00, 20.00.

 6. Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony obok wejścia do kościoła.

 7. Spowiedź św. przedświąteczna w naszym kościele: Wielki Piątek od godz. 8.00 – 15.00, oraz w Wielką Sobotę od godz. 8.00 – 15.00.

 8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU NIEDZIELA PALMOWA 09.04.2017R. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU