17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
03 grudnia 2017

 

 1. W I niedzielę Adwentu zgromadzeni wokół stołów Słowa i Eucharystii pragniemy posilać się darami, jakie ofiaruje nam Ten, który przyjdzie, aby zbawić lud swój. Rozpoczynając nowy rok duszpasterski Kościół stawia nam przed oczami obraz, który dotyczy całego naszego życia, a mianowicie obraz Sądu Ostatecznego, gdy Pan powtórnie przyjdzie. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w kościele w Polsce dwuletni program duszpasterski pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość …”. W tym roku będziemy na nowo odkrywali Osobę i dary Ducha Świętego. Myślą przewodnią będą słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (por. Dz 2, 4).
 2. Po mszy św. o godz. 11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różnica.
 3. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej świątyni REKOLEKCJE ADWENTOWE, które zakończymy w środę 6 grudnia. W tym roku przeprowadzi je O. dr Piotr KOŹLAK, Redemptorysta z Krakowa, Dyrektor Wydawnictwa Redemptorystów ‘Homo Dei”. Rekolekcje te mają nas przygotować do godnego przeżywania Uroczystości ku czci św. Mikołaja, który jest patronem naszej świątyni. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Gorąco zapraszamy do udziału w tym świętym czasie adwentowego skupienia, refleksji, modlitwy i nawrócenia. 
 4. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę św. „RORATNIĄ”. Do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, zapraszamy bardzo serdecznie. Wieczorem o godz. 17.00 zapraszamy na msze św. adwentowe.  W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
 5. W środę 6 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja.  Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i o godz. 17.00 Uroczystej mszy św. odpustowej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie. O. Piotr KOŹLAK. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i radowania się z okazji imienin naszej świątyni i naszej wspólnoty gromadzącej tu się na modlitwie.
 6. W sobotę  8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, i 17.00. Od godz.12.00 – 13.00 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Łaski, które jest obchodzone tylko w Uroczystość NPNMP.
 7. W najbliższą II Niedzielę Adwentu -  10 grudnia  przeżywać będziemy Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po każdej mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek na fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie.”
 8. W najbliższy wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcielibyśmy polecać Bogu te ważne sprawy i problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.
 9. 7 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego; W tym tez dniu wspomnienie św. Ambrożego.
 10. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństwa Nowenny i środowej wieczornej mszy.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2017

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU