17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
18 lutego 2019

 

 1. III Niedziela w ciągu roku Liturgicznego:  Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
 2. W sobotę 2 lutego, będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości  Narodów. 

  Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 15.30 i 18.00. W tym dniu swoja rocznice 13 święceń biskupich przeżywać będzie nasz Biskup Diecezjalny  Marian ROJEK.

 3. W tym dniu już po raz 23. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

 4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

 • 28 Iśw. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła.
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);     
 1.  We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:  Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu  okazja do spowiedzi św. od 10.00 – 12.00 i od 16.00 - 18.00.  Pierwsza sobotę miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu.
 3. „Zamojskie Amazonki” wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Chorych zapraszają osoby leczone i po leczeniu onkologicznym oraz wszystkich chorych wraz z rodzinami, na Mszę św.  5 lutego 2018 r. (wtorek) o godz. 11.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu. Będzie to również Diecezjalny Dzień chorych. Po Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 4. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 8 lutego o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 5. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 6. W parafii Miłosierdzia Bożego w Zamościu w dniach 4,5,6 lutego 2019r. organizowane będą rekolekcje nt. „Modlitwy Osobistej”, które poprowadzi Ks. Jerzy Frankiewicz – Duszpasterz Akademicki w Zamościu. Szczegóły rekolekcji znajdziemy na plakacie i ulotkach.        

 7.  Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie

         polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

   

  Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

  Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

III NIEDZIELA ROKU 27.01.2019 ROK

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU