17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
20 stycznia 2022
 
  1. Uroczystość Chrztu Pańskiego:

  • W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. – W tę uroczystość chciejmy wspomnieć swój własny chrzest św. dzięki któremu staliśmy się Dziećmi samego Boga. Jednocześnie niech to będzie dzień dziękczynienia za dar chrztu, za to że zostaliśmy powołani przez ten sakrament do udziału w Królestwie Bożym.

  • Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

  • Od jutra rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym Okres Zwykły, czas publicznej działalności Jezusa, który będzie trwał do wtorku 1 marca przed Środą Popielcową.

  • Dzisiaj o godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja, Telewizji TRWAM, oraz wszystkich wspierających te dzieła modlitwą i ofiarami.

 

2. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

 3. W środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700.

 

4. W piątek  14 stycznia w naszym Zgromadzeniu Redemptorystów przypada wspomnienie Bł. Piotra DONDERSA, kapłana redemptorysty.

 

5. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 14 stycznia 2022r.  o godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 

6. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza na mszę św. za Ojczyznę w najbliższą niedziele 16 stycznia o godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny.

 

7. Od 3 stycznia msze św. w tygodniu w kościele św. Mikołaja odprawiane są już  o godz. 8.00 i 17.00

   8. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Dziękujemy serdecznie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszego Kościoła.

 

      9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół                   

          szczególnie polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie…

            

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU