17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
01 listopada 2017

 

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych.

   

 • W tym uroczystym dniu wspominamy tych wszystkich, którzy przebywszy trud   ziemskiego pielgrzymowania cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni

 • o godz. 8.00, 11.00, 17.00 i 20.00. Nie będzie mszy św. o godz. 14.00. Chciejmy poprzez uczestnictwo w Eucharystii zjednoczyć się jak najlepiej ze Świętymi i wspólnie wychwalać Boga za to że powołuje nas do Społeczności Świętych.

 • W tym dniu na Cmentarzu Parafialnym  msza św. o godz. 11.00 i 15.00.

 • Na cmentarzu Komunalnym o godz. 9.00 i 12.00 i na cmentarzu prawosławnym o godz. 14.00.

 • Dziś po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic żywego różańca.

 • Dzisiaj i jutro na cmentarzu parafialnym alumni naszego Seminarium duchownego będą przyjmowali ofiary przeznaczone na WSD naszej Diecezji.

 1. Czas pomiędzy 1 a 8 listopada jest szczególną okazją do wzmożonej troski modlitewnej o naszych zmarłych. Kościół umożliwia nam w tych dniach uzyskiwanie za nich odpustu zupełnego czyli „darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy” (KKK – 1471), dzięki któremu skracamy czas cierpienia w czyśćcu naszym zmarłym.

 

Odpust zupełny za naszych zmarłych uzyskujemy gdy spełnimy następujące warunki:

 

 • brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – stan łaski uświęcającej

 • przyjęcie komunii św.

 • nawiedzenie cmentarza, bądź kaplicy cmentarnej i modlitwa za zmarłych

 • modlitwa w intencjach Ojca św. ( Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga Ojca, Chwała Ojcu )

 

Odpust ten możemy ofiarować tylko za jednego zmarłego cierpiącego w czyśćcu

 

 1. Jutro 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 17.00. Szczególnie zapraszamy na mszę św. wieczorną o godz. 17.00, którą odprawimy w intencji zmarłych Redemptorystów, pracujących w Zamościu i zmarłych z ich rodzin. Wcześniej bo o godz. 16.30 nabożeństwo  wspominkowe. O godz. 15.00 w tym dniu odbędzie się msza św. na Rotundzie.

 2. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w środę wspominamy św. Karola Boromeusza.

 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: 

   

 • 2 listopada – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;

 • 3 listopada – pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu w naszej świątyni całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

 • 4 listopada – pierwsza sobotę miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu.

 

 1. W miesiącu Listopadzie w szczególny czcimy naszych bliskich  zmarłych. Czynimy to poprzez odwiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych, zyskiwanie i ofiarowywanie odpustów zupełnych a szczególnie poprzez pamięć modlitewną. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem środy i Niedzieli ) będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 17.00. Można, więc zabierać karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii czy też na furcie klasztornej. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy jedynie w naszej modlitwie upatrują pomoc do pełnego swego zbawienia.

 2. Przypominamy ze od 2 listopada msze św. w tygodniu odprawiane będą o godz. 17.00

 3. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Szczególnie dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominek.

 4. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 5. Serdecznie zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 LISTOPAD 2017 R.

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU