17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
29 kwietnia 2018

 

 1. V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
 • Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba.
 • Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych. Gdyby ktoś chciał dziś poświęcić swój pojazd, można to uczynić po mszy św. po uprzednim powiadomieniu.
 1.  Jutro 30 kwietnia przypadają imieniny Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitewnej pamięci o Drogim Solenizancie. Dostojny Solenizant serdecznie zaprasza Księży, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich, którzy pragną złożyć życzenia imieninowe, na spotkanie w poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r. -
 • Godz. 9.00 – Różaniec św. w kościele pw. MB Królowej Polski w Zamościu

 • Godz. 9.30 – Możliwość indywidualnego złożenia życzeń w gmachu Kurii Diecezjalnej

 1. Jurto rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Na  wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie w tygodniu o godz. 16.30 przed wieczorną Eucharystią. W sobotę o godz. 17.30, natomiast w każdą niedzielę maja o godz. 10.30.

 2.  W czwartek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30,  11.00, 12.30,  14.00 i 20.00.  Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. W parafii MB Królowej Polski w Zamościu odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00. 

 3. W tym tygodniu patronują nam:

 • 1 maja – św. Józefa Robotnika – Święto pracy.
 • 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła.
 • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
 1. Zapraszamy dziś serdecznie na kolejną katechezę z serii 5-ciu katechez niedzielnych na temat „Uzdrowienia przez Modlitwę” Katechezy wygłosi O. Władysław Chaim CSsR. o godz. 19.00 w naszym kościele św. Mikołaja.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:   Pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. Okazja do spowiedzi św. od 10.00 – 14.00  i od 16.00 do 18.00.  Pierwsza sobotę miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu.

 3. We wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700 .

 4. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 5. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanych w tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie…    

   

  Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Boże

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU