17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
17 marca 2024
 1. V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 • Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza dziś na mszę św. za Ojczyznę o godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Przed mszą św. o godz. 15.30 wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.

 

 1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę WP o godz. 15.00.  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. We wtorek 19 marca obchodzić będziemy przeniesioną z dzisiaj Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 800 i 1700

 

 1. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na wszystkich mszach świętych odbędzie się poświęcenie palm.

 

 1. Zamojski Dom Kultury, Muzeum Zamojskie oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział w Zamościu, serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Kiermaszu Wielkanocnym w Niedzielę Palmowa 24 marca  w godz. 9.00 – 14.00 na Rynku Wielkim w Zamościu.

 

 1. Ks. Proboszcz parafii katedralnej prosi aby ogłosić że „Administracja cmentarza przy ul Peowiaków prosi o wcześniejsze prowadzenie prac porządkowych na cmentarzu prze Wielkanocą oraz składanie śmieci tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Pozwoli to sprawnie wywozić śmieci na wysypisko oraz utrzymać oczekiwany przez wszystkich porządek”.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Szczególnie za ofiary zebrane w ubiegłą niedziele, przeznaczoną na dalsze remonty wnętrza naszego kościoła i na ogrzewanie. Zebraliśmy 2345 zł. Prosimy też o ofiarę  na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców  i przyjaciół  szczególnie

      polecanych w tej mszy św. ….Wieczne odpoczywanie… 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024R.

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU