17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
17 lutego 2021
  1. VI Niedziela w ciągu roku Liturgicznego:

  • Dzisiaj w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ”Trzeźwością pokonywać kryzys” Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, oraz za uzależnionych i ich rodziny.

  • Dziś o godz. 14.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. Franciszka, Radia Maryja, Telewizji TRWAM, oraz wszystkich wspierających te dzieła modlitwą i ofiarami.

  • Dzisiaj również przypada święto św. św. Cyryla mnicha, i Metodego biskupa. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Tego samego dnia tradycja wspomina  św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską,

 

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 17 lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 15.30, 17.00 i 18.00.  Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować Zmartwychwstania Pańskiego.

 

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym dniu Nowenna Nieustanna po mszy św. porannej i wieczorem o godz. 7.00 i 17.00. Również w tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

 

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek od godz. 16.30. W tym roku na Nabożeństwo Gorzkich Żali razem z rozważaniem pasyjnym „Siedem ostatnich słów Jezusa” zapraszamy w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

5. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.

 

6. Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza na mszę św. za Ojczyznę w najbliższą niedziele 21 lutego o godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.

 

7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru, szczególnie za złożone dziś na tacę ofiary przeznaczone w całości  na ogrzewanie naszego kościoła.

 

       8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół

       szczególnie polecanych  w  tej  mszy  św. ….Wieczne odpoczywanie…

 

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

VI Niedziela w ciągu roku - 14.02.2021r.

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU