17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
17 czerwca 2018

 

 1. XI Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

 

 • Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
 • Dzisiaj 17 czerwca o godz. 12.00 w parafii pw. Św. Brata Alberta w Zamościu odbędą się uroczystości  odpustowe ku czci św. Brata Alberta. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.
 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie zaprasza dziś na mszę św. za Ojczyznę  na  godz. 17.00. do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy marsz różańcowy ulicami Zamościa.
 1. W niedzielę, 24 czerwca, przypada Uroczystość – Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.
 2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które odprawiamy każdego dnia miesiąca czerwca o godz. 16.30, w sobotę o godz. 17.30. W każdą niedziele czerwca nabożeństwo to odprawiamy o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.
 3. We wtorek na godz. 16.30  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa.
  Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700
 4. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniach od 07 - 08 lipca 2017r. Koszt 80 zł.  Zapisy na furcie klasztoru Redemptorystów i w sklepiku Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy.

 5. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół  szczególnie polecanychw tej mszy św. …Wieczne Odpoczywanie

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

I Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

XI NIEDZIELA ROKU 17. 06. 2018R

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU