17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
30 sierpnia 2020

 

 

 1. XXII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego
 • To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
 • Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się Msza św. na cmentarzu parafialnym przy ul. Peowiaków. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii.
 • Nadchodzące dni są szczególne dla wszystkich bardzo blisko zwianych z ruchem Solidarnościowym. Przeżywamy bowiem kolejną 40 rocznicę powstania „Solidarności”  i  porozumień sierpniowych.

 

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
 • 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi O. Grzegorz Jaroszewski redemptorysta i misjonarz z naszego domu zakonnego w Zamościu. O. Grzegorzowi już dziś składamy serdeczne życzenia i polecamy go Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
 • 5 września o - św.  Matki Teresy z Kalkuty, która została ogłoszona świętą 4 września w Watykanie przez papieża  Franciszka. Msza św. o godz.17.00 Po mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Matki Teresy.

 

 1. We wtorek 1 września przeżywać będziemy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.

 

 1. Również we wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i ich rodzicom życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich łask na nowy czas szkolny i katechetyczny. Polecajmy ich Bogu w naszych osobistych modlitwach.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy: 
 • 3 września – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;
 • 4 wrześniapierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni i okazja do spowiedzi św. od godz. 10.00 – 12.30, i po południu od 16.00 – 18.00
 • 5. wrześniapierwszą sobotę miesiąca, poświęcony modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu..

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700    

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół…Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

XXII Niedziela Zwykła.

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU