17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
19 października 2020

1. XXIX Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

  • Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja , poślij mnie”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy gorące Bóg Zapłać.

  • Na godz. 10.30 zapraszamy na  Nabożeństwo Różańcowe, w intencjach Misyjnych.

  • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę serdecznie dziś zaprasza na Mszę św. za Ojczyznę do Kościoła św. Katarzyny o godz. 17.00. Po mszy św. wyruszy pokutny marsz różańcowy ulicami Zamościa.

  • Zapraszamy dziś na kolejną katechezę z cyklu 6 katechez na temat „Tożsamości człowieka w oparciu o Boże Objawienie, Pismo św. i nauczanie kościoła” o godz.15.15. Poprowadzi ją O. Władysław Chajm

 

2. W najbliższą Niedziele 25 października:

  • W kalendarzu liturgicznym przypada uroczysta rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami, których data poświęcenia nie jest znana.

 

3. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym 22 X w czwartek obchodzić będziemy wspomnienie świętego Jana Pawła II papieża.

 

4. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 16.30. W sobotę różaniec o godz. 17.30 a w niedzielę 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym.

 

5. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700

 

       6. Zbliża się miesiąc Listopad. Jak wiemy jest to szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem środy i niedzieli ) będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 18.00. Można, więc zabierać już karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy jedynie w naszej modlitwie upatrują pomoc do pełnego swego zbawienia. Ofiary zebrane z okazji wypominek przeznaczone będą na remont naszego kościoła.

 

      7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła, a szczególnie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 1698 zł. Bóg Zapłać.

 

  8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020r. - Niedziela Misyjna

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU