17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
01 października 2018

 

 1. XXVII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej
 1. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia widnieją wspomnienia:
 • W czwartek  4 października  – św. Franciszek z Asyżu. Jest to jednocześnie Uroczystość Odpustowa św. Franciszka z Asyżu, Założyciela Zakonu Franciszkańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz.: 7.00; 9.00,15.30 i 17.00 z udziałem ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego. Po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo końcowe relikwiami św. Franciszka. 
 • w piątek 5 października – świętej Faustyny Kowalskiej, apostołki Miłosierdzia Bożego.
 1. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 16.30. W niedziele różaniec o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym o którym Papież Franciszek powiedział, „że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem”. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: 

 • 4 października – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;
 • 5 październikapierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. W tym dniu adoracja Najśw. Sakramentu          w naszej świątyni i okazja do spowiedzi św. od godz. 7.00 – 12.00, i od 16.00 – 18.00.
 • 6 października – w pierwszą Sobotę Miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec Fatimski po Eucharystii o godz. 9.00.
 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła.

 2. O. Władysław Chaim wraz z grupą Modlitewną O. Matteo da Agnone zaprasza na msze św. sprawowaną w intencji o uwolnienie oraz uzdrowienie duszy i ciała w piątek 12 października             o  godz. 18.00 w naszej świątyni św. Mikołaja. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie sakramentaliów.

 3. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie O. Stanisława Dutkę – Redemptorystę, którego 3 rocznica śmierci przypada 1 października … Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli

Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30. 09. 2018 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU