17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
08 października 2017
 1. XXVII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

 • W całej Polsce najbliższa Niedziela obchodzona jest jako XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją” Wzorem lat ubiegłych po wszystkich mszach św. zbierana będzie ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.

 • O godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja TV Trwam, pracowników duchownych i świeckich oraz ofiarodawców. Po mszy św. spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy.

 • Na godz. 10.30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

 

 1.  W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

 • We środę – 11.10 – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II;

 • W piątek – 13.10  – błogosławionego Honorata Koźmińskiego, wielkiego zakonodawcy;

 • W sobotę 14.10 – świętej Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej mistyczki, której wizje przyczyniły się do ustanowienia tak bliskiego nam kultu Serca Pana Jezusa;

 1. W środę: Nowenna Nieustanna o godz. 7.00 i 18.00 z kazaniem. Wcześniej o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.

 2. W sobotę 14 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia otaczamy szczególną wdzięcznością ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Pamiętajmy o nich także w naszej modlitwie.

 

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkie osoby związane ze Służbą Zdrowia na uroczystości Patronalne ku czci św. Łukasza w dniu 15 października 2016 r. na godzinę 12.00 do Katedry Zamojskiej. W Roku Srebrnego Jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, niech nasz udział w uroczystościach będzie znakiem naszego zaangażowania w życie Kościoła diecezjalnego. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych uroczystościach wszystkie osoby związane ze Służbą Zdrowia.

 

 1. W piątek imieniny swoje przeżywać będzie O. Edward KOWALSKI. Drogiemu Ojcu składamy najlepsze życzenia i zapraszamy na wspólną modlitwę w jego intencji w na msze św. o godz. 18.00.

 

 1. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. W niedziele różaniec o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym.

 

 1. W piątek, 13 października, odbędzie się uroczyste zakończenie peregrynacji Krzyża Wielkopiątkowego św. Jana Pawła II w Konkatedrze w Lubaczowie, oraz II Diecezjalny Kongres Różańcowy. W związku z tym ks. Bp. Marian Rojek wystosował do diecezjan specjalne zaproszenie w którym czytamy…

 

 1. W Zamościu przy naszym kościele tworzy się grupa Ojca Matteo da Agnone, której celem jest modlitwa za kapłana w czasie jego posługi uwolnienia, uzdrowienia. Osoby chętne do włączenia się do tej grupy modlitewnej proszone są o kontakt z o. Władysławem Chaimem, w zakrystii lub na furcie klasztornej.

 

 1. Od poniedziałku msze święte i nabożeństwa odprawiają O. Franciszkanie. Dlatego msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Również spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kontynowania w naszym kościele wg dotychczasowego planu.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństwa Nowenny  Nieustannej i środowej wieczornej mszy św.

 

 1. Zapraszamy serdecznie do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie  Wieczne odpoczywanie…

 2. Zbliża się miesiąc Listopad. Jak wiemy jest to szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem środy )będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 17.00. Można, więc zabierać już karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy jedynie w naszej modlitwie upatrują pomoc do pełnego swego zbawienia.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2017 R. XVII DZIEŃ PAPIESKI

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU