17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
15 października 2017
 1. XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:
 • Na godz. 10.30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, które odprawimy w intencjach misyjnych.   
 • Dziś po wszystkich mszach świętych przeprowadzone będzie liczenie wiernych uczestniczących we mszy św. niedzielnej i przyjmujących komunie św.
 • Dzisiaj po każdej mszy św. zbierana jest ofiara do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.
 • Zamojska Grupa Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza dziś na Msze św. w intencji Ojczyzny na godz. 17.00 do Kościoła św. Katarzyny. Po mszy św. wyruszy różańcowy marsz pokutny ulicami Zamościa.
 1. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

 • 16.Xśw. Jadwigi Śląskiej
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński,  męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich,
 • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik,
 • 20 X – św. Jan Kanty, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego,
 • 21 X – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski,
 1. W środę: Nowenna Nieustanna o godz. 7.00 i 18.00 z kazaniem. O godz. 17.30 Nabożeństwo Różnicowe.
 2.  Dla nas Redemptorystów jutrzejszy dzień jest ważnym wspomnieniem św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcielibyśmy polecać Bogu te ważne sprawy i problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Dlatego też w każdy wtorek tygodnia pól godziny przed mszą św. wieczorną zapraszamy na Nowennę do św. Gerarda przy wystawionych relikwiach świętego. Jutro natomiast odmówimy różaniec połączony z nabożeństwem do św. Gerarda.
 3. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 17.30. W niedziele różaniec o godz. 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym. Przypominamy że za pobożnie odmówiony różaniec można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W Zamościu przy naszym kościele tworzy się grupa Ojca Matteo da Agnone, której celem jest modlitwa za kapłana w czasie jego posługi uwolnienia, uzdrowienia. Osoby chętne do włączenia się do tej grupy modlitewnej proszone są o kontakt z o. Władysławem Chaimem, w zakrystii lub na furcie klasztornej.
 5. W niedzielę, 22 października 2017 r. Biskup Diecezjalny Marian Rojek dokona wprowadzenia, do kościoła pw. Świętej Bożej Opatrzności, relikwii św. Rity – świętej od spraw trudnych i beznadziejnych, po ludzku niemożliwych, patronki matek i kobiet we wszystkich sytuacjach życiowych.
 6. Najbliższą niedzielę 22 października przeżywać będziemy jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie tydzień modlitw w intencjach misyjnych.
 7. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła. W intencji Darczyńców i Ofiarodawców modlimy się podczas Nabożeństwa Nowenny  Nieustannej i środowej wieczornej mszy.
 8. Zbliża się miesiąc Listopad. Jak wiemy jest to szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem środy i niedziel) będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 17.00. Można, więc zabierać już karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy jedynie w naszej modlitwie upatrują pomoc do pełnego swego zbawienia. Przypominamy że msze św. wieczorne w miesiącu listopadzie odprawiane będą przez Redemptorystów o godz. 17.00
 9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie…Wieczne odpoczywanie

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017 R. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU