17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
16 października 2020

1. XXVIII Niedziela Zwykła w ciągu Roku Liturgicznego:

  • W całej Polsce dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy” Wzorem lat ubiegłych dzisiaj po wszystkich mszach św. zbierana jest ofiara do puszek na fundusz stypendialny dla ubogiej, a uzdolnionej młodzieży.  
  • O godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja TV Trwam, pracowników duchownych i świeckich oraz ofiarodawców.
  • Na godz. 10.30 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

 

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

  • 15.X – świętej Teresy z Avila. wielka mistyczka karmelitańska, Doktor Kościoła.
  • 16.Xśw. Jadwigi Śląskiej
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński,  męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich,
  • 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik,

 

3. Jutro, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.

 

4. 16 października w parafiach i kościołach prowadzonych przez Redemptorystów wspominamy św. Gerarda Majelle Redemptorystę. To  ważny dla nas dzień. Św. Gerard Majella Redemptorysta – jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcielibyśmy polecać Bogu te ważne sprawy i problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Dlatego też w każdy wtorek tygodnia po mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Gerarda przy wystawionych relikwiach świętego. W środę: Nowenna Nieustanna o godz. 7.00 i 17.00 z kazaniem. O godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe.

 

5. Zapraszamy serdecznie do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele, odprawiane jest codziennie o godz. 16.30. W sobotę różaniec o godz. 17.30 a w niedzielę 10.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym. Przypominamy że za pobożnie odmówiony różaniec można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkie osoby związane ze Służbą Zdrowia na uroczystości Patronalne ku czci św. Łukasza w dniu 20 października 2019 r. na godzinę 12.00 do Katedry Zamojskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach wszystkie osoby związane ze Służbą Zdrowia

8. Najbliższą niedzielę 20 października przeżywać będziemy jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie tydzień modlitw w intencjach misyjnych.

 

9. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła, a szczególnie za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na  remont naszej świątyni.

 

10. Zbliża się miesiąc Listopad. Jak wiemy jest to szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem środy i niedziel) będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 18.00. Wcześniej o 17.30 wypominki w tym dniu. Można, więc zabierać już karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii. Nie zapominajmy o naszych zmarłych, którzy jedynie w naszej modlitwie upatrują pomoc do pełnego swego zbawienia.

 

11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie…

Wieczne odpoczywanie….

 

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020r. - XX Dzień Papieski

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU