17 marca 2024
V Niedziela Wielkiego Postu:  Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty,
01 listopada 2020

       1. Uroczystość Wszystkich Świętych.

 • W tym uroczystym dniu wspominamy tych wszystkich, którzy przebywszy trud   ziemskiego pielgrzymowania cieszą się chwałą zbawionych w niebie. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni

o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 14.00 i 20.00. Chciejmy poprzez uczestnictwo w Eucharystii zjednoczyć się jak najlepiej ze Świętymi i wspólnie wychwalać Boga za to że powołuje nas do Społeczności Świętych.

 • Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic żywego różańca.

 

        2. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

 

Odpust zupełny za naszych zmarłych uzyskujemy gdy spełnimy następujące warunki:

 

 • brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu – stan łaski uświęcającej
 • przyjęcie komunii św.
 • nawiedzenie cmentarza, bądź kaplicy cmentarnej i modlitwa za zmarłych
 • modlitwa w intencjach Ojca św. ( Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga Ojca, Chwała Ojcu )

Odpust ten możemy ofiarować tylko za jednego zmarłego cierpiącego w czyśćcu.

 

 1. Jutro 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Szczególnie zapraszamy na mszę św. wieczorną o godz. 17.00, którą odprawimy w intencji zmarłych Redemptorystów, pracujących w Zamościu i zmarłych z ich rodzin.

 

 1. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jak co roku organizowana jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołom w potrzebie. 
 • O godz. 14.00 za tydzień, odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja TV Trwam, pracowników duchownych i świeckich oraz ofiarodawców.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:  5 listopada – pierwszy czwartek miesiąca, 6 listopadapierwszy

piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi. Okazja do spowiedzi św. od godz.  10.00 -12.00 i od 16.00 – 18.00, 7 listopada pierwsza sobotę miesiąca, poświęcona modlitwie do Matki Najświętszej Jej Niepokalanemu Sercu.

 

 1. W miesiącu Listopadzie w szczególny czcimy naszych bliskich  zmarłych. Czynimy to poprzez odwiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych, zyskiwanie i ofiarowywanie odpustów zupełnych a szczególnie poprzez pamięć modlitewną. Każdego dnia  miesiąca listopada ( z wyjątkiem, środy i Niedzieli ) będą odczytywane imiona zmarłych podczas nabożeństw wspominkowych o godz. 16.30, w sobotę o 17.30. W każdą sobotę listopada będzie odprawiona msza św. w intencji wspominanych  o godz. 18.00. Można, więc zabierać karty wspominkowe, które są wyłożone w przedsionku kościoła i z wypisanymi czytelnie na nich imionami naszych zmarłych, oddawać je do zakrystii czy też na furcie klasztornej. Nie zapominajmy o modlitwie za naszych zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone będą na remont naszego kościoła.

 

 1. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00  zapraszamy serdecznie na Nowennę do św. Gerarda Majelli Redemptorysty – który jest patronem i opiekunem matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Chcemy polecać Bogu te ważne problemy z którymi boryka się wiele rodzin pragnących potomstwa. Natomiast w środę Nowenna Nieustanna z kazaniem o godz. 700 i 1700 .

 

 1.  Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na tacę lub do skarbony na utrzymanie kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy złożyli swe dary na remont naszego kościoła. W najbliższą niedzielę taca w całości przeznaczona będzie na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

 

 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych z naszych rodzin, darczyńców i przyjaciół szczególnie   Wieczne odpoczywanie…

 

 

XXXI Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych - 01.11.2020r. 

WITAMY NA STRONACH KOŚCIOŁA REKTORALNEGO REDEMPTORYSTÓW ŚW. MIKOŁAJA W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REDEMPTORYSTÓW

ŚW. MIKOŁAJA

W ZAMOŚCIU

KOŚCIÓŁ REKTORALNY

REDEMPTORYSTÓW

św. MIKOŁAJA w ZAMOŚCIU